Експертний висновок

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК

щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акту «Про встановлення

ставок місцевих  податків та зборів  на 2020  рік  на  території Бехтерської  сільської ради Голопристанського району Херсонської області »

НАЗВА РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА –  «Про встановлення ставок місцевих  податків та зборів  на 2020 рік  на  території Бехтерської  сільської ради Голопристанського району Херсонської області ».            Розробник проекту - виконавчий комітет Бехтерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

ПРОБЛЕМА:

Проблеми, які пропонується розв’язати шляхом прийняття даного рішення:       відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 12 Податкового кодексу України повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів покладені на органи місцевого самоврядування.    Цей регуляторний акт встановлює місцеві податки на території органу місцевого самоврядування, визначає об’єкти оподаткування, платників податків і зборів, розмір ставок, податкові періоди, строк та порядок сплати податків, що зумовлює надходження додаткових коштів до сільського бюджету.

Вирішення проблеми щодо врегулювання питань справляння місцевих податків і зборів на території сільської  ради пропонується шляхом прийняття рішення  Бехтерської сільської  ради «Про встановлення ставок місцевих  податків та зборів  на 2020 рік  на  території Бехтерської  сільської ради Голопристанського рвйону Херсонської області» .

ЦІЛІ ПРИЙНЯТТЯ:

-  збільшення надходжень до бюджету в зв’язку з прийняттям місцевих податків на території сільської ради, визначення об’єктів оподаткування, платників податків і зборів, розмірів ставок, податкових періодів, строків та порядку сплати податків;

-  прогнозування витрат суб’єктами господарювання та громадянами;

-   усунення тіньових схем та корупційних правопорушень;

- залучення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення     фінансування  соціальної    сфери.

МОЖЛИВІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ:

Регуляторний акт є обов'язковим для виконання розташованими на території громади органами виконавчої влади, посадовими особами, суб’єктами господарювання та громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території Бехтерської сільської ради.

Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, інтереси держави, органу місцевого самоврядування.

Втрати з боку сільського бюджету – мінімальні. Зі сторони платників податків та зборів – сплата запропонованих ставок податків і зборів.

Рішення буде запроваджено на належному рівні і підлягатиме обов’язковому виконанню органом місцевого самоврядування, органом державної податкової служби та платниками місцевих податків і зборів.

Дія регуляторного акту встановлюється на 2020 рік. Зміни до регуляторного акта вносяться в разі потреби та у разі внесення змін до чинного законодавства.

Аналіз регуляторного впливу був приготований  до оприлюднення проекту регуляторного акта. При підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік (рішення сільської ради від 18.12.2018 року №213)   Відповідно до графіка проведені роботи з регуляторної процедури:

- розміщено повідомлення та  проект регуляторного акта   на інформаційному стенді та офіційному сайті сільської ради;

- проект рішення  з аналізом регуляторного впливу та експертним висновком розміщено на інформаційному стенді  та офіційному сайті сільської ради .

Таким чином, проект регуляторного акта – проект рішення сільської ради «Про встановлення ставок місцевих  податків та зборів  на 2020 рік  на  території Бехтерської  сільської ради» відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Показниками результативності запропонованого проекту рішення сільської ради є сума надходжень до місцевого бюджету.

Постійна комісія сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів, економіки, обліку та управління об»єктами комунальної власності дійшла висновку, що проект рішення сільської  ради «Про встановлення ставок місцевих  податків та зборів  на 2020 рік  на  території Бехтерської  сільської ради», аналіз регуляторного впливу, відповідають вимогам  Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і рекомендує Бехтерській сільській раді розглянути проект рішення на пленарному засіданні  сільської  ради.

В.о. голови постійної комісії з питань

планування , бюджету та фінансів ,

економіки , обліку , управління

об»єктами комунальної власності ,