Щасливого Дня Миколая!

Дата: 19.12.2018 08:17

По-справжньому новорічний настрій приходить до нас разом зі святом покровителя мандрівників та дітей – Святого МиколаяУ цей день відчуття радості не покидає як самих маленьких поціновувачів дивовижого дійства, так і вже дорослих шанувальників традицій. Адже,  напередодні свята, саме на адресу Святого Миколая діти пишуть листи зі своїми побажаннями і моляться, просячи, передусім, здоров'я собі та батькам.

Саме Святий Миколай, заглядає у свою книгу «Слухняних дітей» та вирішує, що дарувати: невеличкі подарунки, чи різку.

Ці традиції панують вже багато років. Але з чого почалося святкування та ким насправді є Святий Миколай?

Запрошуємо Вас з’ясувати це разом!

Фото без опису  Фото без опису

Миколай за своє життя став символом милосердя та жертовної любові. Однак, на відміну від більшості святих, яких ми впізнаємо за повір’ями чи легендами, він був справжньою історичною постаттю.
     Народився у 270 році нашої ери в Патарі. Це місто півострова Лікії, що у Середземному морі.
Батьки хлопчикаФеофан і Нона, жили заможно та глибоко вірили в Бога, із перших днів виховували своє маля у християнському дусі, із глибоким переконанням, що найстрашнішим у людському житті є вчинити гріх та стати на сторону зла.

Миколай намагався допомагати нужденним, приносив їм їжу та одяг. І, хоча Святий старався залишитися непомітним, та з часом містяни побачили та зрозуміли, що це саме він, той таємний благодійник. Усі полюбили його за такі щирі вчинки та добре серце, а згодом ще й обрали своїм єпископом.

Існує така легенда, що одного дня Святий забажав відправитися на небеса, аби бути ближчим до Бога, на що той йому відмовив. Господь пояснив Миколаю, що його місія — залишатися на землі та допомагати нужденним та бідним людям. Святий прислухався до Божої волі та став творити добрі справи, чим завоював людську повагу та вдячність.

Досить часто Миколая називають Чудотворцем. Ця легенда пов’язана з тим, що одного дня від допоміг морякам під час плавання та воскресив одного з них. З тих пір його вважають покровителем усіх моряків та мандрівників, а також торговців та лучників. До того ж, він є покровителем дітей, школярів та студентів.

У часи Реформації у Європі засуджували вшановування святих, особливо у протестантських країнах. Там його замінили Ісусом, від якого діти й отримували подаруночки. А отже і час святкування змістився до Різдва. Згодом традиція відновилася і дітлахи отримали аж 2 веселих свята, а Миколай поступово перетворився в червонощокого бороданя.

Значна кількість істориків вважає, що святкуання Дня Святого Миколая пішло із середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого.

Часто Святий Миколай приходить не сам. У деяких країнах Західної Європи супутником Святого Миколая є ослик, який допомагає розвозити подарунки дітям. Це не небесний гість, а справжній земний віслюк. Але за німецькими легендами вважалося, що віслюк веде свій рід від осла, на якому Ісус Христос святково в'їжджав у Єрусалим напередодні розп'яття.

У минулому, українці в цей день влаштовували братчинисвоєрідний обряд, коли вороги миряться, а всі образи забуваються. У цей день укладали угоди, адже вважалось, що у таке важливе свято ніхто не обманюватиме і не шахруватиме. Дівчата готувались до святок і ворожінь.

Звісно, фольклор кожної країни додає Миколаю своїх деталей та колориту, та основне залишається незміннимСвятий Миколай, у якому образі він би не був, творить добрі справи та допомагає усім нужденним. Цього ж він хоче побачити від усіх людей, а особливо від малечі. Тож, нагадайте своїм малюкам, що добрі справице найважливіше у світі!                                                                                                          Щасливого вам Дня Миколая!