10 найцікавіших цікавинок про ялину!

Дата: 21.12.2018 14:18

На сьогоднішній день дуже важко уявити святкування Нового року та Різдва без залучення такої красуні як ялина. Саме вона стає «головною зіркою» мільйонів будинків світу, поглинаючи всіх і кожного у вирій атмосферного настрою.

Та чи багато цікавих фактів Вам відомо про ялинку

Тож тримайте 10 найцікавіших:

• у середньому ялина живе 200-300 років, але деякі екземпляри доживають і до 600.

• у Швеції знайдено найстаріше дерево в світі. Ялина, яка продовжує рости 9,500 років. І хоча старенька виглядає вельми середньо, треба віддати належне її віку і взяти до уваги факт, що вона продовжує рости і бути здоровою.

• у хвої модрини, особливо в молодій, вітаміну C міститься в 7 разів більше, ніж у лимоні. Тому, Капітан Кук використовував свіжі пагони ялини для виробництва алкогольного напою, який мав властивість запобігати захворюванню, викликане дефіцитом вітаміну C, – цингою.

• у зв’язку з тим, що волокна в ялинової деревини поширені дуже рівномірно, музичні інструменти, виконані з ялини, мають дуже чисте звучання.

• ялина становить основну масу тайги.

• Ситхинська ялина є однією з найвищих ялинок. Її висота становить 90 метрів.

• американськими вченими доведено, що речовини танінової групи, що містяться в самих звичайних соснових шишка, можуть допомогти в профілактиці інсультів через їх здатність призупиняти загибель клітин кори головного мозку...

• в Україні є ялинки довгожителі, їхній вік – 500 років.

• хвойні ліси – легені планети. Один гектар ялинового лісу забезпечує потребу людини в кисні і дає понад 2500 тонн вологи.

• вперше на Русі наряджати ялинку на Різдво і новорічні свята стали за Петра I, 1 січня 1700 року. Цей звичай він побачив у Німеччині (хоча ще раніше у Німеччині не рубали ялини, а навпаки саджали їх на свято). На Русі відлік Нового року починався з 1 вересня.