Бехтерська громада
Херсонська область, Скадовський район

Жителі Бехтерської ОТГ, звертаємо Вашу увагу до правил закупівлі та безпечного використання піротехнічних засобів!

Дата: 27.12.2018 09:44
Кількість переглядів: 244

Чим ближче до нас дата святкування Нового року, тим актуальнішою стає тема використання піротехніки.

Звичайно, безліч господарів, переважно молодь, вже налаштовані на гучне свято, де вже заплановані розваги у вигляді петард, салютів, феєрверків. І не зважаючи на те, що «іграшка» знаходиться в руках дорослої люди, дуже часто вона приносить не стільки щастя, скільки горя.

Та правильно підійшовши до вибору та методів використання піротехнічних засобів, можна упевнитися, що свято дійсно залишиться святом, а не стане ще плюс однією історією травмування.

• Першим, на що потрібно звернути увагу – піротехнічні засоби повинні бути сертифікованими! Не в якому разі не заощаджуйте, нехтуючи здоровям заради економії. На упаковці повинні бути зазначені: дата виготовлення, термін придатності та інструкція.
  • Обов'язково перевіряйте в якому стані коробка. Вона повинна бути цілою, сухою, а гніт заклеєний спеціальним стікером.
  • Пам’ятайте, що вільному продажу населенню підлягають піротехнічні вироби тільки І, ІІ та ІІІ класу небезпеки.
  • Перед запалюванням, обов’язково переконайтеся у достатній відстані між піротехнікою та глядачами, а після підпалення й самі відійдіть на безпечну відстань.
  • Відстань до потенційно небезпечних місць складає мінімум 300 м. Відстань від місця феєрверку до культових споруд, підприємств, медичних, шкільних і дошкільних установ, житлових будинків тощо повина складати не менше 50 м.
  • Над площадкою не повинно бути дерев‚ ліній електропередач й інших перепон. Те місце‚ де будуть запускатися феєрверки‚ повинно бути очищене від опалого листя‚ гілок‚ паперу, горючих та легкозаймистих предметів.
  • Обов’язково обкладіть батареї салютів цеглою‚ камінням‚ ґрунтом чи снігом‚ щоб під час запуску вони не перекинулися й не почали стріляти в бік глядачів.
  • Завжди майте поруч ємність з водою чи вогнегасник‚ щоб бути готовим погасити будь-які несподівані осередки вогню чи тліючі залишки феєрверка.
  • Після закінчення салюту, слід залити відпрацьовану касету водою або закидати снігом.
  • Будьте уважні та обережні! Бережіть своє життя та життя своїх рідних!