«Виникнення травмувань та загибелі людей під час пожеж, що трапилися в області у продовж січня-лютого поточного року»

Дата: 11.03.2019 16:30

За перший місяць 2019 року в області трапилося 78 пожеж, з яких у житловому секторі – 70. Вогнем знищено та пошкоджено 39 будівель, 6 транспортних засобів, 10 тонн грубих кормів. Прямі збитки від пожеж складають 1989 тис. грн., побічні – 6974 тис. грн.

У вогні та диму пожеж загинуло 8 осіб, травмовано – 6, врятовано – 8.

Щодо причин, то найбільша кількість пожеж сталася через необережне поводження з вогнем – 34, через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 23, через порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення – 16.

Станом на 18 лютого в області вже сталося 140 пожеж, загинуло 12 осіб, у тому числі 2 дітей.

Багаторічна практика підтверджує, що основні причини від яких виникають пожежі у зимовий період – це перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, а летальні наслідки на пожежах стаються в більшості випадків через необережність під час куріння та порушення використання теплових та електричних приладів. Більшість загиблих на пожежах – люди похилого віку та безробітні, тобто малозахищені верстви населення.

Спрогнозувати та передбачити те, коли електромережа та певний електроприлад дадуть збій, практично не можливо. Але для того щоб упередити себе від такої біди, необхідно дотримуватись певних правил:

• нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючій підставці;
  • забороняється залишати прилади, що включені без нагляду;
  • забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
  • необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;
  • при експлуатації телевізора вилка живлення повинна знаходитись у доступному місці для швидкого його відключення від електромережі;
  • при вимиканні телевізора необхідно обовязково витягнути вилку шнура живлення з розетки;
  • якщо органи керування пошкодженні, або телевізор несправний (відсутнє зображення, чутно гудіння, відчувається запах тощо) необхідно терміново вимкнути телевізор з мережі і викликати спеціаліста з ремонту;
  • не бажано встановлювати телевізори поблизу приладів опалення або у меблеву стінку, де з причин недостатнього доступу, телевізор погано охолоджується;
  • не залишати без нагляду малолітніх дітей, особливо із працюючою грубою;
  • не перенагрівати піч та не тримати поблизу легкозаймисті матеріали;
  •  йдучи з будинку, необхідно вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють у режимі очікування;
  • Палаючу проводку та електроприлади, якщо вони не відключені від мережі, ні в якому разі не можна гасити водою.