26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками і їхнім незаконним обігом
Наркозалежність – це пристрасть до вживання наркотиків, хворобливий потяг, що призводить до тяжких порушень психічних і фізичних функцій організму.
У сучасному суспільстві мало хто не знає про шкоду наркотиків, але все ж ці речовини, як і раніше, продовжують приваблювати деяких людей, стаючи згубними для багатьох.
Наркотик – це отрута, що повільно руйнує мозок людини, її психіку та внутрішні органи. Всі наркозалежні люди довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Вони втрачають інстинкт самозбереження, що призводить до того, що близько 60% наркозалежних, протягом перших двох років після залучення до наркотиків, роблять спробу самогубства. Багато з них реалізують ці спроби.
Що потрібно знати в першу чергу? Це те, що наркозалежність виникає не за кілька годин, не від першої викуреної цигарки з анашею або від вживання будь-яких пігулок. Вона розвивається протягом місяця або кількох місяців, ще до початку регулярного вживання наркотиків. І в цей час можна помітити зміни в поведінці людини. Продовження вживання наркотиків, так званий експериментальний період, дуже швидко завершується, перетворюючись на хворобу, на лікування якої необхідно багато місяців, або років.
Проте, лікувати наркозалежність дуже важко. Нелегко проводити й її профілактику, тим більше – в наш складний час.
Потрібно пам'ятати, що ніхто з померлих наркозалежних людей не збирався продовжувати прийом наркотиків. Всі хотіли лише спробувати, задовольнити свою цікавість. Але у них кінець, як правило, трагічний: загублена людська доля, та й власне життя!