До Уваги роботодавців! Оновлено форму звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю

Дата: 07.12.2020 09:39

До Уваги роботодавців!

Оновлено форму звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю

Мінсоцполітики наказом від 27.08.2020р. № 591 (зареєстрований в Мін’юсті від 13.10.2020р. за № 1007/35290) затвердило:

• нову форму звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю»;
  • Інструкцію щодо заповнення форми звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю».

Форму звітності № 10-ПОІ (річна) необхідно подати до 1 березня року, наступного за звітним, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, що використовують найману працю, — відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням.

Згідно з Інструкцією, форму № 10-ПОІ (річна) заповнюють державною мовою підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі — роботодавці).

Звіт до відділення Фонду соціального захисту інвалідів можна подати одним із таких шляхів:

• особисто роботодавцем. У цьому випадку датою отримання Звіту є дата подання звіту роботодавцем (згідно з відміткою Фонду);
  • поштою (рекомендованим листом). Датою отримання Звіту є дата, зазначена на поштовому штемпелі.

Також, нагадуємо, що відповідно до Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70 (зі змінами), роботодавці, що використовують найману працю, в яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, становить або збільшилася до 8 і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Для реєстрації роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) відділенню Фонду відповідну заяву за формою, що затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 14.03.2007 р. № 98.

Стосовно надання консультацій роботодавцям області Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів працює в телефонному режимі:

Начальник відділу - Димченко Світлана Миколаївна – тел. 050-23-53-195; (0552)490212.

Фахівець І категорії -  Кривошапова Ольга Юріївна – тел. 095-174-84-97;       096-350-63-32.

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів:                       провулок Інженера Корсакова, 5А,  м. Херсон, 73003.  Е-mail:  khersonfszi@ukr.net, kherson@ispf.gov.ua.