Профілактика гострих професійних  захворювань -  вимога часу

Дата: 26.02.2021 12:30

Профілактика гострих професійних  захворювань -  вимога часу.

Першочерговим завданням керівників підприємств усіх форм власності - є створення на робочих місцях своїх працівників безпечних та нешкідливих умов праці. Як показав 2020 рік,  у зв’язку з пандемією на гостру респіраторну хворобу COVID-19 перехворіла значна кількість населення планети.  Україна не стала винятком. Як у всій нашій країні, так і в Херсонській області є випадки смерті внаслідок захворювання на COVID-19. За даними Олешківського відділення Фонду на території Олешківського та Голопристанського районів у 2020 році перехворіли на COVID-19 83 медичних працівника -  із них двоє померли. 2 медичних працівника захворіли на COVID-19  у 2021 році. Як показали розслідування 18 нещасних випадків (гострих професійних захворювань) причинами захворювань стали не тільки незабезпеченість медичних закладів відповідною кількістю засобів захисту працівників, а і особиста необережність самих же працівників та невчасна і неякісна організація виявлення хворих та відправлення їх на самоізоляцію або лікарняний. За даними  розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників, в організаціях в основному вимоги законодавства з охорони праці виконано. Проведені навчання з питань охорони праці у керівного складу та відповідальних працівників, які проводяться один раз на три роки. Вчасно проводяться інструктажі з охорони праці та медичні огляди, медичний персонал забезпечений колективними та індивідуальними засобами захисту, як і передбачено вимогами  законодавства. У кабінетах прийому та перебування хворих забезпечується режим вентиляції повітря. Незважаючи на всі заходи безпеки, гострі професійні захворювання медичних працівників сталися.

Основні заходи попередження гострих  професійних захворювань слід назвати такі:

- забезпеченість персоналу необхідною кількістю засобів індивідуального захисту та їх використання працюючими, виконання завдань без порушення правил охорони праці та відпочинку;

- тривалий час роботи працівників у шкідливих умовах праці повинен бути обмежений, як того вимагають норми законодавства;

- високий рівень  контролю роботодавців і керівників виробництва за станом умов праці і дотримання вимог нормативних документів з охорони праці;

- перевірка температури у пацієнтів при вході до медичних закладів;

- забезпечення соціальної дистанції між працівниками;

- висока  якість медичних оглядів та інше.

Як вказано вище, часто для того, щоб унеможливити настання гострих професійних захворювань, потрібно понести матеріальні затрати. Також  підвищення технологічної та трудової дисципліни, приведення у відповідність до вимог нормативних актів організації виконання робіт та контролю з боку безпосередніх керівників, вжиття дієвих заходів щодо підвищення рівня підготовки працівників, їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт. Більшість випадків настає не через недостатність тих  чи інших засобів захисту  чи недосконалість техніки, а через недостатню увагу працівників до техніки безпеки. Також немалу негативну  роль грає поганий технічний стан засобів виробництва або взагалі їх відсутність.

Наостанок хочу нагадати, що немає нічого найціннішого у кожної людини, як її здоров’я.  Не забувайте про це!

Страховий експерт з охорони праці

Олешківськоговідділення УВД ФССУ

в Херсонській області                                                                       О.В.Козир