70-річчя від дня народження Назарія Яремчука

Дата: 16.11.2021 08:53

Кабінет Міністрів України затвердив плани заходів з підготовки та відзначення 70-річчя від дня народження Назарія Яремчука.

Назарій Яремчук — український естрадний співак. Народний артист УРСР. Герой України. Народився в селянській родині Назарія та Марії Яремчуків 30 листопада 1951.

Перше мистецьке визнання принесли пісні «Червона рута» та «Водограй» Володимира Івасюка, «Горянка» і «Незрівняний світ краси» Левка Дутковського. У березні 1996 року Указом Президента України Назарію Яремчуку посмертно присуджено Державну премію ім. Шевченка.

Помер український співак 30 червня 1995 року після тривалого лікування від раку.

Цього року співаку мало б виповнитися 70 років. З цієї нагоди Уряд ухвалив план заходів з підготовки та відзначення ювілею Назарія Яремчука, реалізація яких потребує 118,5 тис грн. з бюджету Чернівецької ОДА, передбачає провести у закладах культури тематичні культурно-мистецькі та культурно-освітні заходи, літературні та мистецькі конкурси, дискусії, конференції, засідання за круглим столом, наукові читання для відвідувачів різних вікових категорій, бесіди, лекції, тематичні заняття, літературно-мистецькі виставки, науково-практичні конференції — обласні та Київська міська держадміністрації, протягом 2021 року.

У Чернівцях проведуть фестиваль-конкурс сучасної української пісні «Стожари» імені Назарія Яремчука — Чернівецька ОДА, листопад 2021 року; у Вижниці Чернівецької області — фестиваль української естрадної пісні «Пісня буде поміж нас» імені Назарія Яремчука та концерт переможців фестивалю попередніх років.

Також заплановано створення біографічного фільму про Назарія Яремчука та музичного альбому з творів митця. Випустити поштову марку та конверт за проєктом «Власна марка» та здійснити спецпогашення.