Фонд профінансує декретну допомогу, незважаючи на відсторонення від роботи через відмову від вакцинації
Фонд профінансує декретну допомогу, незважаючи на відсторонення від роботи через відмову від вакцинації
З 08 листопада роботодавці відсторонили від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість вакцинації від COVID -19, однак які відмовились від її проведення. Це, у першу чергу, держслужбовці та освітяни.
Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються, однак лікарняні по вагітності та пологах ФССУ профінансує на загальних підставах.
Допомоги по тимчасовій втраті працездатності не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від вакцинації проти COVID -19. Виплати не здійснюються, оскільки в період відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати факт втрати заробітку через хворобу або травму відсутній.
Однак допомоги по вагітності та пологах є окремим видом матеріального забезпечення та надаються за кошти ФССУ за весь час перебування жінки у декретній відпустці. Право на таку відпустку настає з 30 тижнів вагітності попри перебування у відпустках інших видів, зокрема без збереження заробітної плати.
Тож у разі формування е-лікарняного по вагітності та пологах, застрахована особа набуває права на декретну відпустку та відповідну допомогу за рахунок коштів Фонду соціального страхування України незалежно від того, чи було її відсторонено.
Зверніть увагу, Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає,що вагітні жінки мають більш високий ризик тяжкого захворювання на COVID -19.
Тривалість декретної відпустки, яка фінансується ФССУ, зазвичай складає 126 календарних днів (70 днів до пологів і 56 днів після пологів).
Начальник відділу страхових виплат
та матзабезпечення Олешківського відділення
УВД ФСС України в Херсонській області Л.О.Паламарчук