Бехтерська громада
Херсонська область, Скадовський район

До уваги осіб, які працюють с пестицидами та отрутохімікатами

Дата: 25.11.2021 15:14
Кількість переглядів: 387

До уваги осіб, які працюють с пестицидами та отрутохімікатами

Інформуємо, що згідно вимог чинного законодавства, зокрема: частини другої статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», абз. 7 частини першої статті 16 та абз. 4 частини другої статті 18 Закону України «Про захист рослин», Державних санітарних правил ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, інших нормативно-правових документів, особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів УкраїниПостановою Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р. забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів.

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров'я (п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р.).

Установою, на яку покладено обов’язки щодо проведення спеціальної підготовки та видачі посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та видачі допуску на право роботи, пов'язаної з транспортуваннямзберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, є Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у  Херсонській області.

            Сільгосппідприємства, організації (установи), фізичні особи-підприємці та громадяни для отримання допуску, посвідчення повинні подати посадовим особам в Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області заяву у дозвільній формі з переліком осіб, яки повинні пройти навчання.  

           Працівники повинні допускатись до робіт з пестицидами і агрохімікатами тільки якщо пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видається щороку (ст.18 Закону України «Про захист рослин», ст. 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати»). 

    Нагадуємо, що порушення законодавства у сфері захисту рослин особами, винними у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно із Законом України «Про захист рослин».

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за телефоном (0552) 26-36-13 та за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34. 

Контактна особа в м. Скадовськ Ганоцька Наталія м.т.0664200813.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь