Бехтерська громада
Херсонська область, Скадовський район

Проходження медичних оглядів працівниками певних категорій – запорука зниження рівня виробничого травматизму

Дата: 18.11.2021 11:27
Кількість переглядів: 141

Проходження медичних оглядів працівниками певних категорій – запорука зниження рівня виробничого травматизму.

 

Згідно вимог статті 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. За результатами періодичних медичних оглядів, у разі потреби, роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів. Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров'я працівника. Порядок проведення медичних оглядів визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

         Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:

  • за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я пов'язане з умовами праці;
  • за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов'язки.

       За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.

Згідно вимог наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р., а саме п.2.3 та п. 2.17, роботодавець зобов’язаний надати списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, та заключний акт медичного огляду працівників до Фонду соціального страхування. На жаль, не всі роботодавці виконують вимоги вище вказаних законодавчих та розпорядчих документів.

Як наслідок, нерідко є випадки смерті працівників на території підприємств, травмувань працівників під час виконання виробничих завдань. Кваліфікована інформація про стан здоров’я працівника дає змогу вчасно запобігти травмуванню працівника або його смерті.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення

УВД ФСС України в Херсонській

області                                                                                                           О.В.Козир


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь