Бехтерська громада
Херсонська область, Скадовський район

Профілактична робота по запобіганню росту виробничого травматизму у 2021 році

Дата: 10.12.2021 09:25
Кількість переглядів: 278

Профілактична робота по запобіганню росту виробничого травматизму у 2021 році.

 

         У  2021 році Олешківським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області зареєстровано 25 повідомлень про нещасні випадки (далі випадки) та гострі професійні захворювання працівників різних професій. Один випадок травмування працівника не підтверджено, так як не відкривався по факту травмування лікарняний лист лікарняним закладом. З 24 нещасних випадків  17 випадків уже розслідувані та складені відповідні документи. З 17 нещасних випадків  15 випадків захворювань медичних працівників на КОВІД 19. 2 нещасні випадки травмувань працівників на виробництві.  Обидва потерпілих працівники сільгосппідприємств. Із 17 випадків 11 пов’язані з виробництвом 6  випадків не пов’язані з виробництвом. 7 випадків знаходяться у стадії розслідування, з них 5 випадків захворювань медпрацівників на КОВІД-19, один із смертельним наслідком (помер лікар вік 67 років). Як запобігти росту виробничого травматизму у подальшому?.

         Якісна профілактична робота може зарадити у вирішенні цього болючого питання. Профілактика виробничого травматизму забезпечена державою виданням  Законів, нормативних актів з охорони праці та інших розпорядчих документів,  які обов’язкові до виконання як роботодавцями, так і працівниками (застрахованими  особами).

Для запобігання захворювань на КОВІД-19, необхідна якісна  організація протиепідемічних заходів керівниками  (вчасна видача розпорядчих документів, перевірка температури у відвідувачів, використання в достатній мірі деззасобів, забезпеченість працівників відповідною кількістю як індивідуальних, так і колективних засобів індивідуального захисту). По-друге, обов’язкове використання працівниками засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, окулярів, респіраторів, захисного одягу), що приведе до зниження ризику масового захворювання працівників підприємств,  установ та організацій. По-третє, усьому  населенню країни обов’язкове виконання тих же елементарних протиепідемічних заходів. По-четверте, працівникам поважного віку (60 років і більше) уникати перебування в місцях знаходження  значної кількості людей. По-п’яте, людям із слабким імунітетом ( наявність онкологічних, хронічних та інших захворювань) особливо необхідно виконувати усі заходи . Звичайно, даний вірус вивчений мало, але  рекомендації по запобіганню захворювання пропонуються на основі аналізу захворювань та виздоровлення населення інших країн, у яких дане захворювання почало розповсюджуватися раніше, ніж у нас. Як один із дієвих заходів у боротьбі з цим інфекційним захворюванням є масова вакцинація населення. Останні новини підтверджують цей факт.

Страховий експерт з охорони праці Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області в період 11 місяців 2021 року під час виконання своїх професійних обов’язків провів 22 перевірки стану  умов праці та профілактичної роботи у підприємств страхувальників, з них15  планових та 7 позапланових перевірок.

        Проведено  2 семінари, 23 наради з питань охорони праці,1 круглий стіл, на сайтах міських та сільських ОТГ розміщено 31 статтю, надано страхувальникам 143 консультації, вивчено та поширено передовий досвід на 12 підприємствах, проведено інші профілактичні заходи.  Служби охорони праці підприємств, установ та організацій, як показують перевірки, також проводять профілактичну роботу з питань запобігання травмування працівників піл час виконання виробничих завдань. Інструктажі, навчання, перевірка знань з охорони праці, проведення медичних та обов’язкових медичних оглядів, починаються з першого робочого дня працівника. Першочерговим завданням керівників підприємств усіх форм власності - є створення на робочих місцях своїх працівників безпечних та нешкідливих умов праці.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення УВД

ФСС України в Херсонській області                                      Козир О.В.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь